gototopgototop
   

Ke stazeniFacebookCasopisArchivRekreaceOdkazy

 
 

Zářijové zprávy ze světové Jednoty bratrské

 
 

NEPÁL – následky po nedávném ničivém zemětřesení v Nepálu se postupně daří likvidovat. Situace je sice stále vzdálena od normálního stavu, ale má vzestupnou tendenci. Jednota bratrská již opravila budovu sboru, aby měli lidé pevné zázemí a blízkost společenství, aby měli pevný bod, kde mohou nabrat nové síly, povzbuzení i materiální pomoc. Znovu otevřena byla také škola. Na opravě jednotlivých domů se obětavě pracuje.

 

SIERRA LEONE – Virus eboly je v zemi stále velmi činný, ale zdá se, že jeho síla začíná pomalu slábnout. S potěšením můžeme sdělit, že bratrská vesnice zůstává nemocí zcela nedotčená. Více zpráv si můžete přečíst zde.

 

KARIBIK – 29. září slaví Jednota bratrská na Barbadosu výročí 250 let od svého založení. Barbados je součástí Východokaribské provincie JB. Misie na tomto ostrově začala tím, že většina misionářů i jejich rodin zemřela na lokální nemoci, díky jejich odhodlání a Boží moci se však dílo brzy rozeběhlo. Církev působila především mezi místními otroky. Dnes má JB na Barbadosu téměř 4 000 členů.

 

LOTYŠSKO – Jednota bratrská v Lotyšsku uvedla do provozu své webové stránky

 

KARIBIK – Karibská oblast se potýká s dlouhodobým úporným suchem. Atmosféra je značně napjatá, tím více poté, co ani jedna z očekávaných tropických bouří nepřinesla očekávanou dávku vody. První bouře byla příliš slabá, druhá některé ostrovy zcela obešla, aby na jiných způsobila značné škody a ztráty na životech. Předseda Východokaribské provincie JB, Cotroy Jarvis, vnímá situaci jako výzvu k pokoře, důvěře k Bohu a trpělivosti namísto hysterie, netrpělivosti a vzteku, ke kterým se obyvatelé ostrovů uchylují. Karibská JB nyní sbírá finanční i materiální pomoc lidem na ostrově Dominica, který byl bouří nejvíce zasažen.

 

JIŽNÍ AFRIKA – Muzeum misie v Genadendalu pořádá 24. září výstavu k výročí 600 let od umučení Jana Husa. Muzeum ji uvádí slovy: „Vezme vás na cestu dědictví, které změnilo běh dějin."

 

(Vydáno: 17. 9. 2015)

 
 

www.VivaBoty.Eu - Krásné a luxusní boty www.VivaBoty.Eu - Značková obuv www.VivaBoty.Eu - Značkové boty www.VivaBoty.Eu - Stylové boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní obuv www.VivaBoty.Eu - Dámské boty