gototopgototop
   

Ke stazeniFacebookCasopisArchivRekreaceOdkazy

 
 

Indiáni Delaware objevují v Čechách své kořeny

 
 

Ve dnech 15.–17. listopadu přijede do Suchdola nad Odrou skupina kanadských Delawarů, kteří se zabývají svou identitou a pátrají po okolnostech, za kterých se ocitli v Kanadě, daleko od svých původních lovišť na Manhattanu.

Chtějí se dozvědět více o Davidu Zeisbergerovi, suchdolském rodákovi, který jejich předky v 18. století odvedl z Pennsylvánie, z dosahu civilizace bílých, a tím je zachránil před osudem, který provázel jiné příslušníky indiánských kmenů. Poblíž Detroitu na řece Thames, založil pro Delawary osadu Fairfield, dnes Moraviantown. Jejich potomci zde dodnes žijí v malé rezervaci a právě nyní pátrají po příběhu své minulosti.

 

A indiány přijede také tým sestavený z etnografů, historiků a filmového štábu z Mnichova, který o celém putování natáčí dokumentární film.

 

Ukázka z dokumentu

Více o projektu

(Vydáno: 11. 11. 2015)

 
 

www.VivaBoty.Eu - Krásné a luxusní boty www.VivaBoty.Eu - Značková obuv www.VivaBoty.Eu - Značkové boty www.VivaBoty.Eu - Stylové boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní obuv www.VivaBoty.Eu - Dámské boty